Aktualności

Sukcesy KBORU. Wypadek dziecka na placu zabaw.

Odpowiedzialność za zdarzenie ponosi właściciel terenu, który niewłaściwie zabezpieczył urządzenia zabaw na placu. Ubezpieczyciel wystawiający polisę OC najpierw odmawia. W skutek naszej interwencji dochodzi do wypłaty odszkodowania.

W czerwcu 2015r. na jednym z miejskich placów zabaw 3-letnia dziewczynka uderzyła się o metalowy element wystający z huśtawki. Małoletnia, doznała urazu w postaci otwartej tłuczonej rany powłoki głowy, bardzo blisko oka. Dziecko zostało zaopatrzone na SOR, gdzie wykonano szycie rany w znieczuleniu miejscowym – 2 szwy na łuku brwiowym. Biuro Regionalne towarzystwa ubezpieczeniowego, w związku ze zgłoszoną przez rodziców szkodą na osobie małoletniej nie uznało swojej odpowiedzialności za szkodę i odmówiło wypłaty jakichkolwiek świadczeń.

Sprawa trafiła do KBORU na początku 2016r. Skierowaliśmy roszczenie o zadośćuczynienie za doznane wskutek zdarzenia krzywdy do centrali ubezpieczyciela. W piśmie podnieśliśmy głównie kwestię odpowiedzialności TU za zdarzenie udowadniając jednocześnie niesprawność huśtawki. Dowiedliśmy, że niezabezpieczona metalowa śruba wystawała z konstrukcji w sposób niebezpieczny i była bezpośrednią przyczyną powstania szkody. Dodatkowo w uzasadnieniu stwierdziliśmy, że zapis mówiący o przeznaczeniu urządzeń zabawowych dla dzieci w wieku od lat 4 nie stanowi zakazu wstępu na teren placu dla dziecka w wieku poszkodowanej (3lata i 8  mies.) i fakt ten nie może zostać uznany za okoliczność wyłączającą odpowiedzialność TU.

W odpowiedzi na nasze roszczenie ubezpieczyciel przyznał małoletniej odszkodowanie w wysokości 1.500zł tytułem zadośćuczynienia. Sprawa trwa dalej.

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności