Aktualności

Czy złamanie nogi bez komplikacji upoważnia do ubiegania się o odszkodowanie?

Jednym z najczęściej występujących obrażeń podczas wypadków komunikacyjnych jest złamanie kończyny dolnej. Zdarza się to szczególnie często, kiedy dochodzi do potrącenia pieszego lub rowerzysty. W przypadku, kiedy złamanie nie niesie za sobą szczególnych komplikacji w postaci operacji lub kosztownej rehabilitacji, wiele osób nie docieka swoich praw zgadzając się z kwotą odszkodowania zaproponowaną przez ubezpieczyciela na postawie procentowej analizy uszkodzenia ciała. Czy przyznane w ten sposób zadośćuczynienie jest adekwatne do rzeczywiście wyrządzonych szkód?


Co ubezpieczyciel powinien uwzględnić podczas rozpatrywania wniosku o odszkodowanie?

Według ogólnodostępnych przepisów, zakład ubezpieczeń powinien wziąć pod uwagę wszystkie poniesione przez poszkodowanego szkody i straty, które są skutkiem kolizji. Złamanie nogi w wypadku komunikacyjnym – nawet, gdy przebiega bez dodatkowych komplikacji – często niesie za sobą wiele ograniczeń. Najczęściej leczenie trwa około 6 tygodni, podczas których poszkodowany jest praktycznie wyłączony z życia zawodowego oraz wykonywania swojego hobby. W przypadku osób młodych lub aktywnych fizycznie jest to bardzo niekomfortowe. Dodatkowo, jeśli praca poszkodowanego wymaga jakiejkolwiek aktywności fizycznej np. w formie poruszania się po zakładzie produkcyjnym, na półtora miesiąca traci on możliwość czynnego uczestniczenia w wykonywaniu obowiązków. Okres rekonwalescencji wiąże się także ze zmniejszeniem dochodów, które przy założeniu, że poszkodowany jest zatrudniony na umowę o pracę, zostają zmniejszone aż o 20%. W tych i wielu innych przypadkach, kwota zadośćuczynienia wynosząca kilkaset złotych jest bardzo krzywdząca.

Odwołanie od decyzji zakładu ubezpieczeniowego

Kiedy zdajemy sobie sprawę ze wszystkich szkód – materialnych i niematerialnych – i uważamy, że przyznane przez ubezpieczyciela odszkodowanie jest krzywdzące, warto napisać odwołanie. Wymaga to jednak odpowiedniej argumentacji, którą bardzo trudno opracować bez znajomości prawa oraz poszczególnych przypadków pozyskiwania rekompensaty za zdarzenia drogowe. Warto skorzystać więc z pomocy profesjonalisty, który wie, w jaki sposób napisać odwołanie, a tym samym uzyskać wyższe odszkodowanie za złamaną nogę.

 

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności