Aktualności

Czy pasażer znajdujący się w pojeździe sprawcy może ubiegać się o odszkodowanie z OC?

Czy pasażer znajdujący się w pojeździe sprawcy może ubiegać się o odszkodowanie z OC? Kiedy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia drogowego, często w grupie poszkodowanych są również podróżujący znajdujący się w pojeździe sprawcy kolizji. Ponieważ najczęściej są to osoby bliskie (głównie rodzina), wiele osób zadaje sobie pytanie, czy mogą oni ubiegać

Bardzo wiele zdarzeń drogowych prowadzi do powstania uszkodzeń zarówno mienia, jak i osób fizycznych. Wszelkie koszty leczenia oraz naprawy samochodów najczęściej są pokrywane przez ubezpieczyciela. Odszkodowania z OC kierowcy są bardzo często wypłacane przez zakłady ubezpieczeniowe, jednak według specjalistów, kwoty są często zaniżane, co działa na niekorzyść poszkodowanych.

Gdzie uzyskać pomoc w uzyskaniu odszkodowań z OC sprawcy?

Po wypadku, w którym ucierpiało kilka osób (zarówno pasażerów, jak i przechodniów czy rowerzystów), wiele osób ubiega się o odszkodowanie z OC sprawcy zdarzenia. Uzyskane w ten sposób środki powinny być rekompensatą związaną z poniesieniem strat materialnych, zdrowotnych i moralnych. Kompletny wniosek powinien więc zawierać nie tylko informację o potwierdzeniu zdarzenia (którym jest między innymi notatka policyjna), ale również wszelkie rachunki związane z zakupem leków, zabiegami, rehabilitacją oraz biletów komunikacji miejskiej. Lista dokumentów jest dłuższa i zależy ostatecznie od tego, jakiej formy odszkodowania oczekujemy. Kiedy zbierzemy wszystkie dokumenty, często okazuje się, że przyznana kwota jest nieadekwatna do rzeczywiście poniesionych strat. W takiej sytuacji warto odwołać się od decyzji zakładu ubezpieczeń składając odwołanie wraz z uzasadnieniem, dlaczego nie zgadzamy się z wcześniejszym werdyktem.

Ponieważ odszkodowanie z OC sprawcy to bardzo złożony temat, warto rozważyć skorzystanie z usług Krajowego Biura Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych. Pracują w nim specjaliści – głównie prawnicy, znawcy prawa ubezpieczeniowego, radcy prawni oraz brokerzy ubezpieczeniowi – posiadający bogate doświadczenie w udzielaniu wsparcia w tego typu sprawach. Warto pamiętać, że odszkodowanie z OC sprawcy kolizji należy się poszkodowanemu i to w takiej wysokości, która zrekompensuje wszystkie straty.

Dlaczego Kancelarie są bardziej skuteczne w walce z ubezpieczycielami? Odszkodowanie z OC za wypadek obejmuje kilka czynników, wśród których znajduje się rekompensata za straty moralne – to właśnie w tym punkcie zakłady ubezpieczeniowe szukają oszczędności, ponieważ ocena poziomu tych strat zależy tylko i wyłącznie od subiektywnej oceny osoby badającej sprawę. Pracujący w Krajowym Biurze Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych dokładnie analizują każdą sprawę podczas składania wniosków i tworzenia uzasadnień wymieniają najbardziej istotne z prawnego punktu widzenia informacje. Jak często bywa nie ma znaczenia tylko to, co mówimy i piszemy, ale również to w jaki sposób to robimy. Dobór odpowiednich słów i wyrażeń może mieć decydujące znaczenie dla każdej sprawy.

Ubiegając się o odszkodowanie z OC sprawcy warto rozważyć konsultacje ze specjalistą, szczególnie kiedy sprawa jest bardzo złożona. Takie podejście może znacznie przyspieszyć całe postępowanie i ograniczyć niekorzystne działanie zakładów ubezpieczeniowych. Wiele odwołań ostatecznie trafia na drogę sądową, jednak dzięki zaangażowaniu prawników reprezentujących dociekających swoich praw pokrzywdzonych, kończy się w pozytywny dla poszkodowanego sposób.

 

 

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności