Aktualności

Urazy ciała w wypadku komunikacyjnym – wysokość odszkodowania

Urazy ciała w wypadku komunikacyjnym – wysokość odszkodowania Osoby, które zostały poszkodowane w wypadku komunikacyjnym, często pytają o wysokość odszkodowania, jakie im się należy. Kwota nie jest stała, ponieważ wpływ na nią ma wiele czynników: przede wszystkim zależy ona od rodzaju urazu oraz poziomu jego skomplikowania. Ważne jest też to,

 

Osoby, które zostały poszkodowane w wypadku komunikacyjnym, często pytają o wysokość odszkodowania, jakie im się należy. Kwota nie jest stała, ponieważ wpływ na nią ma wiele czynników: przede wszystkim zależy ona od rodzaju urazu oraz poziomu jego skomplikowania. Ważne jest też to, czy uraz miał/ma wpływ na codzienne życie osoby poszkodowanej.

Każdy przypadek jest całkowicie indywidualny. Czasami ubieganie się o odszkodowanie może trwać nawet kilka lat, a i tak poszkodowany nie będzie zadowolony z przyznanej kwoty, która często jest niższa niż oczekiwana. Urazy zdecydowanie bowiem utrudniały wykonywanie codziennych czynności, dlatego poszkodowanym zależy na wyższej rekompensacie finansowej za trudności występujące podczas powrotu do zdrowia. Osoby, które zwracają się do KBORU po pomoc, mogą uzyskać nawet dwukrotnie wyższe odszkodowanie za uszkodzenie ciała w wypadku komunikacyjnym. Poniżej kilka sytuacji, w których – dzięki działaniom KBORU – udało się uzyskać kwoty satysfakcjonujące poszkodowanych.

Wyższe odszkodowania dzięki KBORU

Kierowca pojazdu osobowego doznał obrażenia ciała w wypadku komunikacyjnym – podczas zderzenia z tirem. Wystąpiło zwichnięcie stawu biodrowego, złamanie kości udowej oraz uszkodzenie więzadła krzyżowego. W efekcie konieczna była poważna operacja, a po niej – długa rehabilitacja. Ubezpieczyciel zaproponował rekompensatę finansową w wysokości 28 tys. zł z zawarciem ugody i dopłatą 7 tys zł. Nie było to dla poszkodowanego satysfakcjonujące, dlatego skierował się do KBORU. W wyniku rozpoczęcia przez nas negocjacji przed sądem, poprzednia kwota ugody 7 tys. została zmieniona na 32 tys. Łącznie poszkodowany otrzymał 60 tys. zł.

Piesza potrącona przez motocykl doznała potłuczeń całego ciała, uszkodzenia więzadła piszczelowego i łąkotki, a także wykręcenia stawu kolanowego. Konieczne było założenie gipsu oraz rehabilitacja. Ubezpieczyciel przyznał 5. tys. zł, jednakże poszkodowana przy pomocy KBORU odwołała się od tej decyzji. Podpisała ugodę na kwotę 11 tys. zł wraz ze zwrotem kosztów leczenia oraz rehabilitacji.

Mężczyzna jadąc skuterem, został potrącony – jego urazy ciała w wypadku komunikacyjnym to: złamanie miednicy i obu kości przedramienia prawego. Przeszedł szereg operacji, jednak zakład ubezpieczeń zaproponował jedynie 10 tys. złotych. Poszkodowany odwoływał się kilkukrotnie – ubezpieczyciel proponował dopłaty do 40 tys. złotych., co nadal nie satysfakcjonowało poszkodowanego. KBORU skierowało sprawę do sądu, dzięki czemu poszkodowany otrzymał łącznie 232 tys. złotych (kwota uwzględniała także zwrot kosztów procesu, opłaty biegłego i opłaty za pozew) oraz rentę w wysokości 1158 złotych miesięcznie.
Wysokie kwoty należą się także za urazy głowy w wypadku komunikacyjnym. 33-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych doznała złamania kości czołowej, kości ramiennej, miednicy. Pojawił się także połowiczny niedowład lewostronny. Konieczna była również operacja krwiaka mózgu. Początkowo otrzymała 219 tys. zł. zadośćuczynienia oraz wyrównanie renty 16. tys. za ostatni rok. Po działaniach KBORU, Sąd Apelacyjny przyznał dodatkowe 175 tys. zł. oraz co miesięczną rentę w wysokości 700 zł.

To tylko niektóre sytuacje, w których pomoc KBORU pozwoliła poszkodowanym na uzyskanie wyższego odszkodowania. Dokładnie opisujemy te przypadki na naszym blogu – zapraszamy do przeczytania wcześniejszych wpisów, w których podajemy szczegóły powyższych działań dotyczących dochodzenia wyższej kwoty za szkody na osobie w wypadkach komunikacyjnych.

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności