Aktualności

Odszkodowanie za potracenie rowerzysty – jak uzyskać wysokie zadośćuczynienie

Odszkodowanie za potracenie rowerzysty – jak uzyskać wysokie zadośćuczynienie Według statystyk policyjnych w Polsce corocznie dochodzi do koło czterech tysięcy wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. W większości przypadków winę za zdarzenie ponosi kierujący samochodem, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu poruszającym się na dwukołowym pojeździe uczestnikowi ruchu. W takim przypadku rowerzyście

Według statystyk policyjnych w Polsce corocznie dochodzi do koło czterech tysięcy wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. W większości przypadków winę za zdarzenie ponosi kierujący samochodem, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu poruszającym się na dwukołowym pojeździe uczestnikowi ruchu. W takim przypadku rowerzyście przysługuje odszkodowanie, którego wysokość jest zależna nie tylko od rodzaju wywołanych szkód. Duże znaczenie mają również pierwsze chwile po wypadku. W jaki sposób należy postępować, aby wysokość uzyskanego odszkodowania była zadowalająca?

Zaistniałe na drodze zdarzenie drogowe ma ogromny wpływ na psychikę człowieka – sytuacja ta jest kwalifikowana do jednych z najbardziej stresujących. Organizm zaczyna intensywnie produkować adrenalinę przez co niejednokrotnie poszkodowany i sprawca wypadku są w szoku. Warto jednak pamiętać, że to właśnie pierwsze chwile po zaistniałej kolizji mogą mieć decydujący wpływ na przebieg procesu związanego z uzyskaniem odszkodowania od agencji ubezpieczeniowej. Jeżeli nie doszło do poważnego uszkodzenia ciała, rowerzysta nie powinien rezygnować z wezwania na miejsce wypadku służb mundurowych. Protokół sporządzony przez policję na miejscu zdarzenia jest dokumentem, który stanowi jednoznaczny dowód dla ubezpieczyciela o zajściu zdarzenia drogowego oraz winie kierującego pojazdem. Jeśli zdecydujemy się nie wzywać służb mundurowych konieczne jest sporządzenie oświadczenia o winie sprawcy. Należy jednak brać pod uwagę to, że dokument ten jest mniej wiarygodny, a kierowcy często go kwestionując tłumacząc, że powstał na skutek silnego stresu.

Kolejnym, koniecznym krokiem jest natychmiastowe zgłoszenie się na oddział ratunkowy (gdy na miejsce nie wezwano pogotowia ratunkowego). Jest to ważne dla poszkodowanego, który pod wpływem adrenaliny może nie odczuwać bólu związanego z powstałymi uszkodzeniami ciała. Towarzystwa ubezpieczeniowe wydają decyzję o uzyskaniu i wysokości odszkodowania na podstawie poniesionych przez rowerzystę szkód – zdrowotnych, moralnych oraz materialnych – dlatego konieczne jest skompletowanie wszystkich wyników badań, rachunków itd.

Gdy podczas wypadku doszło do uszkodzenia roweru, należy sporządzić dokumentację zdjęciową uszkodzeń, a następnie udać się do serwisu rowerowego w celu wykonania kosztorysu naprawy. Na podstawie tego dokumentu towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają środki pieniężne przeznaczone na naprawę dwukołowego pojazdu.

Wiele osób, które zebrały całą dokumentację potwierdzającą poniesione podczas wypadku straty, nie otrzymuje odszkodowania będącego adekwatną do powstałych podczas kolizji szkód rekompensatą. Często jest to spowodowane nieumiejętnym negocjowaniem lub brakiem wiedzy na temat działania zakładów ubezpieczeń. W takich sytuacjach pomoc profesjonalnej firmy specjalizującej się w sprawach takich jak potrącenie rowerzysty może okazać się nieoceniona. Pracownicy KBORU Sp. z o.o. posiadają niezbędne doświadczenie w branży odszkodowań i ubezpieczeń. Dlatego poszkodowany ma pewność, że jest w odpowiedni sposób reprezentowany podczas ubiegania się o zadośćuczynienie. Takie działanie pozwoli nie tylko uniknąć wielu żmudnych formalności, ale również na uzyskanie znacznie wyższego odszkodowania, którego kwota będzie adekwatna do powstałych podczas kolizji rowerzysta – auto szkód.

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności