Aktualności

Wypadek komunikacyjny w drodze na wakacje. Spór sądowy zakończony sukcesem w walce z Ubezpieczycielem.

Nie zachowanie szczególnej ostrożności podczas manewru wyprzedzania doprowadziło do kolizji. Błędna analiza materiału dowodowego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe obniżyła świadczenie dla pokrzywdzonego o 50%. Do wypadku doszło w 2014r. w miesiącu sierpniu, kiedy to nasz klient przebywał na urlopie nad morzem. Mężczyzna prowadził swój samochód, a pasażerami była jego małżonka oraz

Do wypadku doszło w 2014r. w miesiącu sierpniu, kiedy to nasz klient przebywał na urlopie nad morzem. Mężczyzna prowadził swój samochód, a pasażerami była jego małżonka oraz roczne dziecko. Poszkodowany zamierzając zawrócić postanowił skręcić w lewo, w tym celu zwolnił i włączył lewy kierunkowskaz. Tuż przed wykonaniem skrętu w lewo spojrzał w lusterko i upewniwszy się, że nic nie jedzie z tyłu rozpoczął manewr. Podczas skręcania, już na przeciwny pasie ruchu, samochód naszego poszkodowanego zderzył się z autem, prowadzonym przez sprawcę zdarzenia, który to zdecydował się na podjęcie manewru wyprzedzania 2 pojazdów jadących przed nim. Należy dodać, że sprawca poruszał się z prędkością 80km/h a więc wyższą od dozwolonej na tym odcinku drogi. Na miejsce kolizji została wezwana policja, która ukarała sprawcę mandatem karnym, ponadto w oświadczeniu sam sprawca przyznał, że to on ponosi winę za spowodowanie kolizji.
Poszkodowany wraz z rodziną zostali zaopatrzeni i zbadani w miejscowym szpitalu. Wypadek skrócił też wakacyjne plany rodziny, gdyż poszkodowana rodzina przerwała urlop i wróciła do domu.
Z uwagi na liczne potłuczenia leczenie powypadkowego mężczyzny trwało 6 m-cy. Po zakończonej rekonwalescencji pokrzywdzony zgłosił się do naszego biura.

Złożone do TU roszczenie poskutkowało wypłatą zadośćuczynienia w wysokości 1.000 złotych, co stanowiło zadośćuczynienie pomniejszone o 50% .Ubezpieczyciel co do zasady przyjął na siebie obowiązek naprawienia szkody powstałej w wyniku wypadku, zarzucił jednak pokrzywdzonemu przyczynienie się do zdarzenia. Ubezpieczyciel nie poparł swoich twierdzeń konkretnymi dowodami, a jedynie ogólnie odwołał się do zebranej dokumentacji szkodowej, przeprowadzenia wizji lokalnej oraz oględzin obu pojazdów. Staliśmy na stanowisku, że jedynym sprawcą zdarzenia był prowadzący dokonujący manewru wyprzedzania, który został wskazany przez policję. Dlatego też złożyliśmy odwołanie do Zakładu Ubezpieczeń. Ubezpieczyciel potrzymał swoje stanowisko i odmówił wypłaty dodatkowych świadczeń. Po wykorzystaniu możliwości polubownego porozumienia, nasi Adwokaci złożyli pozew do Sądu.
Wyrokiem Sądu z lipca 2017r. przyznano na rzecz pokrzywdzonego 25.000 złotych na którą składało się 17tyś złotych zadośćuczynienia oraz 8tyś złotych odsetek.

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności