Aktualności

Wypadek na skuterze. 272 tysięcy zł odszkodowania + 1158 zł renty miesięcznie.

Wymuszenie pierwszeństwa na jadącym skuterem mężczyźnie doprowadziło do poważnego wypadku.

W lipcu 2010r. doszło do zdarzenia drogowego, w którym poważnie ucierpiał nasz mocodawca.  Na poszkodowanym, który jechał skuterem zostało wymuszone pierwszeństwo. W skutek wypadku mężczyzna doznał złamania miednicy oraz obu kości przedramienia prawego w skutek czego  zmuszony był przejść szereg operacji.

Po wniesieniu roszczenia, zakład ubezpieczeń wypłacił jedynie 10 tysięcy złotych.  Kolejne odwołania skutkowały początkowo dopłatą 17 tysięcy złotych, a następnie 13 tysięcy złotych. Łączna kwota odszkodowania na tamten czas wyniosła 40 tysięcy złotych. Zdaniem naszych specjalistów kwota ta nie rekompensowała doznanych krzywd w żaden sposób. Po uzyskaniu zgody od poszkodowanego, postanowiliśmy skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

Wyrokiem sądu ze stycznia 2012r. zasądzono łącznie 232 tysięcy złotych na rzecz Pokrzywdzonego. Na powyższą kwotę składało się: zadośćuczynienie wraz z odsetkami, zwroty kosztów procesu, zwroty kosztów opłaty biegłego, zwrot opłaty za pozew. Poszkodowanemu przyznano także rentę w wysokości 1158 złotych miesięcznie. Dodatkowo sąd ustalił, że zakład ubezpieczeń ponosi odpowiedzialność za dalsze, mogące wystąpić w przyszłości skutki wypadku.

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności