Aktualności

Potrącenie dziecka na pasach. 157 tysiące odszkodowania dla Poszkodowanego + 400 zł renty miesięcznie.

W październiku 2012r. 12-letni chłopiec został potrącony na pasach dla pieszych przez samochód, którego kierowca nie zachował należytej ostrożności. W następstwie wypadku poszkodowany doznał poważnych obrażeń ciała wymagających leczenia szpitalnego a także długotrwałej rehabilitacji.

W październiku 2012r. 12-letni chłopiec został potrącony na pasach dla pieszych przez samochód, którego kierowca nie zachował należytej ostrożności. W następstwie wypadku powód doznał poważnych obrażeń ciała wymagających leczenia szpitalnego a także długotrwałej rehabilitacji.

Do KBORU zgłosiła się matka Poszkodowanego. Po wysłaniu roszczenia towarzystwo ubezpieczeniowe zaspokoiło je w niewielkim stopniu, przyznając jedynie 12 tysięcy zł. Naszym zdaniem kwota ta była nieadekwatna do krzywdy doznanej przez dziecko.  Ponadto w skutek wypadku, matka chłopca poniosła bardzo duże koszty leczenia, których ubezpieczyciel nie uwzględnił.

W związku z powyższym, po dokładnej analizie sprawy postanowiliśmy skierować ją na drogę postępowania sądowego. Nasi adwokaci złożyli pozew z roszczeniem o zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia i rentę. Sąd I instancji przyznał Poszkodowanemu 90 tysięcy złotych zadośćuczynienia, 5 tysięcy złotych zwrotu kosztów leczenia oraz 400zł renty – płatnej miesięcznie.

Zdaniem naszego działu prawnego, wyżej wymieniona kwota nadal w pełni nie pokrywała szkody jaką poniósł małoletni. Postanowiliśmy złożyć apelację aby podwyższyć kwotę zadośćuczynienia. W 2015r. wyrokiem Sądu Apelacyjnego uzyskaliśmy dodatkowe 50 tysięcy złotych dla Poszkodowanego.

W efekcie udało nam się łącznie uzyskać 157 tysięcy złotych + 400zł renty płatnej miesięcznie .

 

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności