Aktualności

Wypadek dziecka podczas zabawy na śniegu w trakcie pobytu w przedszkolu. 15 tysięcy złotych odszkodowania.

5letni chłopiec uległ wypadkowi w przedszkolu, do którego doszło podczas zabaw na śniegu. Dzięki zaangażowaniu KBORU udaję się uzyskać 15 tysięcy złotych odszkodowania.

5letni chłopiec uległ wypadkowi w przedszkolu, do którego doszło podczas zabaw na śniegu. Dzięki zaangażowaniu KBORU udaję się uzyskać  15 tysięcy złotych odszkodowania.

Do wypadku doszło w lutym 2014r. kiedy to grupa przedszkolna wybrała się na górkę aby pozjeżdżać na sankach.  Podczas zabaw, jeden z chłopców wpadł pod jadące z górki sanki. Początkowo ciężko było stwierdzić obrażenia, jakich doznał małoletni, ponieważ chłopiec nie był w stanie powiedzieć co mu się stało. Opiekunki zaprowadziły poszkodowanego z powrotem do przedszkola, skąd odebrała go mama. Następnie rodzice zawieźli pokrzywdzonego do szpitala gdzie po przeprowadzeniu badań, stwierdzono u niego złamanie trzonu obojczyka lewego.

Zgłoszenie do KBORU trafiło  w maju 2014r. Z powodu odmowy przyjęcia odpowiedzialności przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe przedszkola, nasi Adwokaci przeanalizowali okoliczności zdarzenia, po czym skierowali sprawę na drogę postępowania sądowego. Przed sądem podnosiliśmy, iż opieka nie była sprawowana odpowiednio, ponieważ podczas zjazdu jeden z opiekunów powinien znajdować się na górze a drugi na dole górki. Sąd przyznał nam rację, ustalił odpowiedzialność Towarzystwa i wyrokiem ze stycznia 2017r. zobowiązał ubezpieczyciela do wypłaty 15 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia. Należy zaznaczyć, iż wyrok nie jest prawomocny, ale wszystko wskazuje na to,  że sprawa zakończy się w I instancji.

 

Udostępnij Znajomym:

Krajowe Biuro Obsługi Roszczeń Ubezpieczeniowych Sp. z o.o.

Mickiewicza 63,
01-625 Warszawa

tel. 22 256 53 00
fax: 22 256 53 05

Godziny pracy:

pn-pt od 9.00 do 17.00

kontakt
Aktualności